Kongres Timing 365

Wydarzenie 365 Timing Economic Congress http://365timing.pl/, to organizowany wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Dolnośląski Fundusz Rozwoju, w ramach partnerstwa strategicznego z Województwem Dolnośląskim, spotkanie przedstawicieli środowisk w trójkącie samorządy-przedsiębiorstwa-nauka.  

„Ekonomiczne kompetencje i wiedza dla zielonego ładu” to hasło przewodnie tegorocznego, jubileuszowego kongresu. Od lat 90-tych XX wieku prowadzone są Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu związane z powstaniem i rozwojem teorii ekonomii ekologicznej. W ramach badań zainicjowanych w tamtym okresie stworzone zostały warunki dla powstania i rozwoju interdyscyplinarnych badań naukowych, które dotykają bezpośrednio współczesnych problemów transformacji energetycznej, dostępności do czystej wody, czy też czystego powietrza.  

Racjonalne gospodarowanie tymi zasobami staje się dziś możliwe dzięki współpracy samorządu, przedsiębiorstw i nauki. Na Dolnym Śląsku mamy wiele przykładów takiej udanej współpracy, gdzie UEW jest partnerem i inicjatorem działań. Efektem tych działań jest też podjęcie przez Uniwersytet konkretnych zobowiązań, jako organizacji i społeczności, osiągnięcia neutralności środowiskowej. Przejście na kampusie naszego Uniwersytetu na odnawialne źródła energii i budowanie neutralności środowiskowej staje się pozytywnym świadectwem dla nas samych i naszych Partnerów z otoczenia społeczno-gospodarczego. 

Kongres odbędzie się w formule hybrydowej w InQUBE przy wsparciu Think Tanku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Partnerem kongresu jest Dolnośląski Fundusz Rozwoju. 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

17 maja 2022
Expired!

Czas

All Day
error: